Masz pytania? Napisz do mnie:

Promując różne produkty czy to własne czy produkty innych osób (afiliacja), umieszczamy linki w social media, na swoim blogu, stronie. Jednak samo umieszczenie linka w internecie nie powie nam czy w ten link ktoś klika i przechodzi na ofertę. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest śledzenie kliknięć w linki. Dzięki temu możemy w prosty sposób zobaczyć kiedy były dokonane kliknięcia i czy w ogóle ktoś jest zainteresowany tym co promujemy.

Wiele osób wykorzystuje w tym celu serwis internetowy bitly. Serwis zapewnia statystyki i możemy utworzyć link maskujący do każdego adresu URL. Na pewno widziałaś nie raz w reklamach na facebooku linki bitly.

Jednym z minusów tego serwisu jest to, że jeśli nie podasz własnej nazwy po / to link ma przypadkowy ciąg znaków. Drugi minus jest taki, że słowo które chcesz użyć może już być zajęte przez kogoś innego. I same linki nie wyglądają zbyt ciekawie i ładnie. Od razu wiadomo, że ktoś chce śledzić kliknięcia.

Wiarygodniej wyglądałby linki z Twojej domeny, a nie z jakiegoś popularnego serwisu prawda? Zamiast bit.ly/kurs-jakis promowałabyś nazwatwojejstrony.pl/kurs-jakis.

Za pomocą WordPressa możesz śledzić linki, maskować je i skracać, gdy promujesz np. linki partnerskie. Takie linki będą łatwe do zapamiętania, będą z Twojej domeny i będą maskować linki afiliacyjne. Wiadomo jest, że jak ktoś zobaczy link z końcówka np. ref=1 to zanim wrzucić link do przeglądarki i naciśnie enter, to usunie numer tylko po to, abyś nie zarobiła i nie zyskała klienta.

Czego dowiesz się z kursu online:

jaką wtyczkę zainstalować aby maskować, śledzić i skracać linki
jak tworzyć linki i sprawdzić ich statystyki kliknięć
kiedy używać maskowania i śledzenia linków

Dostęp nielimitowany

Kurs tekstowy + screeny

Dostęp mobilny

Kurs bezpłatny

Program kursu

Wstęp 00:00:00
Lekcja 1 – Co maskować i zliczać 00:00:00
Lekcja 2 Instalacja wtyczki 00:00:00
Lekcja 3 – Utworzenie linka maskującego 00:00:00
Lekcja 4 – Informacje i statystyki linka 00:00:00
Lekcja 5 – Grupy linków 00:00:00
Lekcja 6 – Statystyki kliknięć 00:00:00
Lekcja 7 – Narzędzia 00:00:00
Lekcja 8 – Ustawienia 00:00:00
WEŹ UDZIAŁ W KURSIE
  • Dostęp Bezpłatny
  • Nieograniczony dostęp
3Kursanci uczestniczący

Autorka kursu

Kamila Nitschka
© Copyright by WPpraktycznie.pl 2018 Realizacja: KamilaNitschka
error: Kopiowanie zabronione
0